Wyszukaj Wina
Numer Art.
Nazwa/Fraza
Kraj
Kolor
Smak
 
 
Gdańsk 80-404,
ul. Mikolaja Reja 3
tel. 0-58 344 72 34 – 37
fax 0-58 343 00 80, 343 24 31
e-mail: karolina@jgp.com.pl
HISTORIA FIRMY

 

 

Rozwój firmy Jakob Gerhardt można prześledzić aż do początku XVIII wieku, bowiem w dokumentach jest wzmianka o urodzonym w roku 1709 rolniku uprawiającym winnice i rolę w jednej z gmin Hesji Nadreńskiej, który nazywał się Johann Peter Gerhardt. Także i następne generacje tej rodziny poświęciły się uprawie winnic i roli, aż wreszcie urodzony w roku 1854 Jakob Gerhardt skoncentrował swą pracę całkowicie na zarządzaniu piwnicami z winem i związanym z tym handlem winem. Do posiadanych już winnic i piwnicy znajdującej się w Hesji Nadreńskiej gminie Dahlheim dokupił Jakob Gerhardt w roku 1910 dwór w Nierstein.

 

Ten zakład piwniczny został w roku 1911 przejęty przez jego syna, który nazywał się Jakob Gerhardt junior i żył w latach 1880-1940 i któremu z biegiem lat udało się rozbudować handel winem i nawiązać kontakty z klientami w całych Niemczech. Znajdujący się w jego posiadaniu Hotel "Pod Koroną" w Nierstein stał się wkrótce punktem spotkań miłośników romantycznego Renu i wina. Po pokonaniu trudności lat wojennych, które nie ominęły również gospodarki winnej , syn Johannes Gerhardt, zaczął w coraz większym stopniu stawiać na bezpośrednią sprzedaż win gatunkowych prywatnym klientom. Celem opiekowania się klientami utworzono sztab pracowników terenowych. Sukces tego konceptu pociągnął za sobą już wkrótce konieczność dokupywania wina i pierwszego powiększenia zakładu.

 

W roku 1956 została zbudowana w Nierstein własna piwnica z szampanami, która w roku 1958 została połączona z dokupioną Piwnicą Zamkową w Nierstein. Ciągłe powiększanie się firmy Jakob Gerhardt pociągnęło za sobą już w latach 60-tych konieczność rozbudowy i modernizacji działu napełniania i magazynowania butelek. Wskutek stałego rozwoju turystyki "winoznawczej" została ponadto urządzona w Dworze Gerhardt'a w Nierstein Piwnica Degustacji Win o przytulnej atmosferze.

 


Do licznej działalności krajowej doszło wkrótce zaangażowanie w zakresie eksportu. Zagranicą zostały założone towarzystwa afiliowane. W latach 1975-1981 zbudowano w miejscowości Dexheim, znajdującej się w pobliżu Nierstein, magazyn gotowych produktów, zakład napełniania butelek i budynek administracyjny Ponieważ nadal obowiązuje zasada, że jedynie jakość pozwala utrzymać czołową pozycję, firma nie jest zamieszana w żaden ze skandali fałszowania win. Dzięki temu nie było - zgodnie z tradycją firmy - żadnych zastrzeżeń do win jej produkcji.

 


Aż do polowy lat 80-tych firma była własnością rodzinną. W roku 1987 posiadaczem firmy Piwnica z winami i szampanami Jakob Gerhardt, Piwnice Zamkowe w Nierstein, został kupiec z Hamburga, Max Dietek Altmann. Wyśmienity serwis jak również krótki termin dostaw oraz surowe kryteria jakościowe decydują także i po zmianie właściciela o wszystkim, co dzieje się w przedsiębiorstwie.