Hiszpania

Beramendi Garnacha tinto Joven do Navarra 2020

Navarra
Czerwone Wytrawne

Barwa: Rubinowy.

Bukiet: Mocne i głębokie nuty czarnej porzeczki otoczone nutami czarnej herbaty i kakao.

Smak: Soczyście owocowe na podniebieniu, świeże, intensywne. Lekko schłodzone to prawdziwa uczta – nawet latem.

Alkohol: 13,5 %

Cukier resztkowy: 1,7 g/l

Kwasowość: 5,7 g/l

Potencjał starzenia: młode 2-3 lata

Temp. podawania: 14-18 °C

Polecamy do: Idealny towarzysz mięs. Sprawdzi się przy każdym posiłku.

Navarra – jest jednym z hiszpańskich regionów autonomicznych, z jedną prowincją o tej samej nazwie. Jest górzystym regionem graniczącym na północy z Pirenejami (Francja), a na południu z rzeką Ebro (Rioja). Na zachodzie graniczy z Krajem Basków, na wschodzie z Aragonią. Stolicą Navarry jest Pamplona. Nazwa Pamplona pochodzi od imienia Pompejusza (Pompeiopolis), wskazując jednoznacznie na związki ze starożytnym Rzymem.

Wspaniały rozkwit Królestwa Navarry miał miejsce tysiąc lat temu, za panowania króla Sancho Starszego. Królestwo Navarry rozpościerało się wtedy od Bordeaux aż po Barcelonę. Dzisiaj znane jest bardziej z lipcowej fiesty Los San Fermines z gonitwami byków po ulicach miasta, no i oczywiście ze znakomitych win. Dawniej znana była głównie z win różowych (z Garnacha), dzisiaj coraz bardziej z czerwonych i białych. Z trudem wina Navarry przebijają się na rynku światowym, przez długi czas będąc w cieniu swego znanego, wielkiego sąsiada – La Rioja.

Navarra
  • 100%

    Garnacha – jeden z najpowszechniej uprawianych czerwonych szczepów na świecie. Pochodzi z Hiszpanii. Krzewy charakteryzują się bardzo mocnym drewnem i wysoką wytrzymałością na susze. Wina z grenache mają wysoką koncentrację owocowych aromatów, tanin i kwasów. Typowymi dla odmiany są aromaty czarnej porzeczki, jeżyny, wiśni, truskawek, rodzynek, pieprzu i lukrecji.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania