Australia

Caravan Durif 2016 Winnica Quarisa Wines

Nowa Południowa Walia
Czerwone Wytrawne

Barwa: rubinowa.
Bukiet: nuty pieprzu, tytoniu, wanilii, dużo beczki, nut zwierzęco-stajennych, ale też dżemowo-konfiturowych; bardzo intensywne i bogate.
Smak: pikantny, wino charakterne, bardzo skoncentrowane, oleiste i wielce owocowe.

Alkohol: 14.5 %
Cukier resztkowy: 4.2 g/l
Kwasowość: 3.84 g/l
Potencjał starzenia: 10 lat
Temp. podawania: 18 °C

Polecamy do: steka z kangura, wołowiny.

Australia – jeden z najważniejszych nowoświatowych producentów win, będący czwartym największym na świecie eksporterem pod względem jakości oraz piątym pod względem objętości. Słynie przede wszystkim z shiraza, który wędrując z francuskiej Doliny Rodanu, zadomowił się tu u schyłku XVIII w.

Nowa Południowa Walia – położony w południo-wschodniej części kraju, najstarszy i najbardziej zaludniony stan Australii, z największym miastem – Sydney. Najbardziej znanym i prestiżowym regionem winiarskim Nowej Południowej Walii jest Hunter Valley.

To dość zróżnicowany region, w którym uprawia się wszystkie szczepy spotykane w Australii. Obok Hunter Valley znanego z win wysokiej jakości, dużo win produkuje region Murray Darling oraz ogromna w porównaniu z innymi regionami Riverina, skupiająca bardzo wydajne winnice, z których winogrona sprzedawane są często innym producentom. Słynie z niskich cen za dobrej jakości wina, w których rozkoszują się także sami Australijczycy. Najlepiej zadomowił się tu szczep shiraz, dziś ikona australijskich win. Mocne, niezwykle bogate w ekstrakt wino doskonale pasuje do dań z wyjątkowej tutaj wołowiny oraz kangura.

Gleby: suche, czerwone, pyliste półpustynie.
Klimat: umiarkowany, morski z wpływem kontynentalnym.

Nowa Południowa Walia