Australia

Caravan Durif 2017 Winnica Quarisa Wines

Nowa Południowa Walia
Czerwone Wytrawne

Barwa: Czerwone.
Bukiet: Pikantny, nuty pieprzu, tytoń, wanilia. Caravan – dużo tu beczki, nut zwierzęco-stajennych, ale też dżemowo-konfiturowych. Bardzo intensywne i bogate.
Smak: Wina z Durifa są niezwykle charakterystyczne – bardzo skoncentrowane, oleiste, mega owocowe.

Alkohol: 14,5 %
Cukier resztkowy: 5.0 g/l
Kwasowość: 5.5 g/l
Potencjał starzenia: do 10 lat
Temp. podawania: 18 °C

Polecamy do:

Wołowina, dziczyzna, pikantne jedzenie – idealne do solidnej porcji mięsa.

Australia – jeden z najważniejszych nowoświatowych producentów win, będący czwartym największym na świecie eksporterem pod względem jakości oraz piątym pod względem objętości. Słynie przede wszystkim z shiraza, który wędrując z francuskiej Doliny Rodanu, zadomowił się tu u schyłku XVIII w.

Nowa Południowa Walia – położony w południo-wschodniej części kraju, najstarszy i najbardziej zaludniony stan Australii, z największym miastem – Sydney. Najbardziej znanym i prestiżowym regionem winiarskim Nowej Południowej Walii jest Hunter Valley.

To dość zróżnicowany region, w którym uprawia się wszystkie szczepy spotykane w Australii. Obok Hunter Valley znanego z win wysokiej jakości, dużo win produkuje region Murray Darling oraz ogromna w porównaniu z innymi regionami Riverina, skupiająca bardzo wydajne winnice, z których winogrona sprzedawane są często innym producentom. Słynie z niskich cen za dobrej jakości wina, w których rozkoszują się także sami Australijczycy. Najlepiej zadomowił się tu szczep shiraz, dziś ikona australijskich win. Mocne, niezwykle bogate w ekstrakt wino doskonale pasuje do dań z wyjątkowej tutaj wołowiny oraz kangura.

Gleby: suche, czerwone, pyliste półpustynie.
Klimat: umiarkowany, morski z wpływem kontynentalnym.

Nowa Południowa Walia
  • 100%

    Durif – (petit syrah) jest krzyżówką szlachetnego syrah i mniej znanego peloursin. Został stworzony na Uniwersytecie w Montpellier w latach 80-tych XIX wieku przez Dr Durif – szkółkarza, który chciał opracować odmianę odporną na mączniaka rzekomego, jedną z wielu plag winorośli. Chociaż we Francji pozostaje tylko kilka znaczących nasadzeń, durif jest zarówno udany, jak i popularny w Australii, gdzie produkuje charakterystyczne, smoliste wina. Nawet długoletni fani shiraz rozpoznają urok niesamowicie mrocznych, mocnych win z durif. W rzeczywistości często kupażowany jest z Sziraz.

    Charakterystyczne wysokie taniny i kwasowość nadają durif wielki potencjał starzenia.

    Styl: aromaty czarnych owoców z atramentowymi nutami fioletu, nutami cedru, czekolady, czarnego pieprzu, ziół i dymnej lukrecji. Najlepsze regiony uprawy: Riverina i Riverland (Australia),Kalifornia, Francja i Izrael.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania