Niemcy

Gau-Odernheimer Petersberg Beerenauslese Prädikatswein 2017

Hesja Nadreńska
Białe Słodkie

Barwa: Silny złoto-żółty.

Bukiet: Delikatny aromat brzoskwini, miodu kwiatowego owoców liczi, banana.

Smak: Złożone, przyjemna słodycz, którą uzupełnia wspaniała gra owocowej lekkości i przyjemnej kwasowości.

Alkohol: 7,0 %

Cukier resztkowy: 160,3 g/l

Kwasowość: 10,7 g/l

Potencjał starzenia: Długowieczne

Temp. podawania: 10-12 °C

Polecamy do: Doskonałe komponuje się z dojrzałymi i pleśniowymi serami, pasztetami, kremowymi deserami, jako towarzysz spotkań. Doskonałe wino!

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Assemblage – (czyli dosłownie “zestawienie”) francuskie określenie dla procesu mieszania win. Miesza się wina z kadzi z różnych części winnicy i z różnych odmian winogron w tym wypadku Ortega, Silvaner i Grauburgunder) w celu zestawienia go przed poddaniem dojrzewaniu w dębowych beczkach.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania