Włochy

Marmorelle Rosso IGT Salento 2015 Tenute Rubino, Puglia (Brindisi)

Marmorelle
Czerwone Wytrawne

Barwa: połyskująca, intensywnie rubinowa.
Bukiet: dojrzałe owoce wiśni, czarnej porzeczki, jagody, jeżyny z nutą gałki muszkatołowej i kakao.
Smak: silny i przyjemny, doskonale zbalansowany z aromatem; owoc dobrze łączy się z taninami i delikatną kwasowością. Żywe i łagodne wino o nowoczesnym i dynamicznym charakterze.

Alkohol: 13 %
Cukier resztkowy: 6.4 g/l
Kwasowość: 6.2 g/l
Potencjał starzenia: 4-5 lat
Temp. podawania: 16-18 °C

Polecamy do: tagliatelle z sosem bolognese, z nadziewanymi bakłażanami, smażonymi klopsikami w sosie pomidorowym, pieczoną jagnięciną z ziemniakami, krótko sezonowanymi serami.

Marmorelle obejmuje obszar 38 hektarów, znajdujący się 10 km na północny-zachód od Brindisi. Leżąca w „obcasie” Półwyspu Apenińskiego fascynująca kraina, w której krajobraz zdominowany jest oliwkami, winogradami i morzem. Wina z gmin z Brindisi i Mesagne mają status DOC. Czerwone wina powstają z negroamaro. Dozwolone jest kupażowanie z sangiovese (maksymalnie 10%) i malvasia nera (maksymalnie 20%).

38 kwalifikowanych winnic zajmuje 585 ha. Czerwone wino jest przechowywane 2 do 3 lat w zbiornikach ze stali nierdzewnej lub dębowych beczkach. Potencjał starzenia w butelce wynosi około 5 – 10 lat. Rodzinna winiarnia Tenute Rubino powstała w latach 80-tych. Na 200 ha winnic położonych u wybrzeży Adriatyku uprawiane są szczepy: negroamaro, malvasia i chardonnay, jako jedyną międzynarodową odmianę.

Gleby: wapienie, gliny i piaszczyste osady.
Klimat: śródziemnomorski, chłodzony wschodnią bryzą znad Adriatyku.

Marmorelle

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania