Hiszpania

Negón Selección Especial Reserva 2012

Kastylia i León
Czerwone Wytrawne

Barwa: intensywna, krystalicznie rubinowa.
Bukiet: czerwone i czarnych owoce, fiołek, szlachetne drewno, kakao, z nutami goździków, balsamicznego eukaliptusa i przypraw.
Smak: silny początek; gęste, skórzaste, krągłe i kremowe z nutą dojrzałych owoców, kakao i czarnej lukrecji; długi i delikatnie gorzki finisz.
Wino dojrzewa w beczkach z francuskiego przez okres 24 miesięcy.

Alkohol: 14.5 %
Cukier resztkowy: 0.35 g/l
Kwasowość: 5.84 g/l
Potencjał starzenia: 20 lat
Temp. podawania: 17-18  °C
Wskazane napowietrzenie.

Polecamy do: dzika, czerwonych mięs, które wespół z winem tworzą wyjątkową finezję i elegancję, carpaccio z wołowiny oraz cielęciny w ziołach i dojrzewających, twardych serów.

Ribera del Duero (DO – dotyczy win tylko czerwonych i różowych) położony na północnym płaskowyżu kraju, jest jednym z jedenastu regionów ” win wysokiej jakości” w ramach autonomicznej wspólnoty Kastylii i León.

Charakteryzuje się płaskim, skalistym terenem. Jest to również jeden z kilku uznanych regionów produkujących wina, które znajdują się wzdłuż rzeki Duero.

Mieszanka wysokich temperatur dnia oraz niskimich nocą stwarza idealne miejsce dla wzrostu tempranillo szczepu, z którego najsłynniejsze wina powstają od XIX w najsłynniejszej hiszpańskiej  winnicy Vega Sicilia.

Bodega Nergon González – zainspirowana mitologią egipską (Izyda i Ozyrys) rodzina Gonzales (Bodega Negon) utożsamia swe wina z pełnym pasji wsłuchiwaniem się w naturę.

Gleby: warstwy piasku szlamowego lub gliniastego, naprzemiennie z wapiennymi i kredowymi.
Klimat: kontynentalny zbliżony do śródziemnomorskiego z długimi, suchymi latami oraz ciężkimi, zimami.

Kastylia i León