Afryka Południowa

African Horizon Merlot sweet Qualitätswein Südafrika Süss 2021

Przylądek Zachodni
Czerwone Słodkie

Barwa: Ciemny, rubinowo-czerwony.

Bukiet: Przypomina konfiturę z wiśni, kompot ze śliwki, czarny bez.

Smak: Mocne, silnie owocowe, wyraźnie złożona słodycz, łagodne i długie.

Alkohol: 12,5 %

Cukier resztkowy: 49,8 g/l

Kwasowość: 5,5 g/l

Potencjał starzenia: 3-5 lat

Temp. podawania: 12-15 °C

Polecamy do: Idealnie komponuje się do serów z niebieska pleśnią, pasztetów i termin z dziczyzny.

Western Cape – największy i najważniejszy obszar uprawy winorośli w RPA.

Jest to górzysty obszar w południowo-zachodniej części RPA, produkujący zarówno białe, jak i czerwone wina w bardzo różnych stylach.

Góry Boland są przykład granicą oddzielającą nadmorskie tereny o łagodnym klimacie śródziemnomorskim od Breede River Valley z Karoo Klein, które mają charakter półpustynny.

Region Western Cape jest znany z mieszanek typu bordoskiego, świetnych, przyjemnych pinotage, a także chenin blanc w postaci słodkich win.

W obrębie Westren Cape można wyróżnić kilka regionów, które dzielą się na dystrykty, a także okręgi. Istnieją tu także okręgi niezależne, które nie podlegają jurysdykcji żadnego dystryktu, jak Constantia czy Hout Bay.

Gleby: granitowe, łupki i piaskowce; wzdłuż rzek – gliniaste i osadowe.
Klimat: półpustynny; zimy są chłodniejsze niż na terenach przybrzeżnych; lata gorące, ale ponieważ zimą pada sporo deszczu, winorośl gromadzi zapasy wody na okres wegetacyjny.

Przylądek Zachodni
  • 100%

    Merlot – szlachetny szczep, prawdopodobnie pochodzący z okolic Saint-Emilion i Pomerol. Współodpowiedzialny za tworzenie najpotężniejszych win świata (m.in. Chateau Pétrus z Pomerol)! W kupażu łagodzi ostre, agresywne smaki innych odmian (cabernet sauvignon, shiraz). Daje wina o przyjemnym kolorze i lekko słodkim zapachu, aksamitne dla podniebienia, o dobrej strukturze, cieliste z niewysoką kwasowością i dzięki stosunkowo cienkiej skórce winogron również z niską taniną. Najbardziej charakterystyczne aromaty to: czereśnia, jagoda, malina, śliwa, delikatne zioła. Wina z merlota świetnie współgrają zarówno z jagnięciną i wołowiną jak i z potrawami z kurczaka. Stanowią doskonały dodatek do półtłustych serów i czekolady.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania