Francja

Cella Vinaria Les Meuliers AMP Minervois 2016

Langwedocja
Czerwone Wytrawne

Barwa: piękna fioletowa suknia.
Bukiet: delikatny i złożony nos, z nutami dojrzałych czerwonych owoców, nut kwiatowych i przypraw.
Smak: pełne usta, miękkie taniny; czerwone i czarne owoce, zadziornie pikantne, z nutą minerałów przypominają piaskowcowe siedliska Meulières. Trwałe z bardzo przyjemnym, zrównoważonym finiszem.

Alkohol: 13 %
Cukier resztkowy: 3 g/l
Potencjał starzenia:  5 lat
Temp. podawania: 16-17 °C

Polecamy do: indyka z żurawiną, jagnięciny z rusztu, kotletów mielonych, królika, zająca, kurczaka w warzywach, ziół prowansalskich, owczych serów.

AOP Corbiѐres – klasyfikowany region winiarski w Langwedocji.

Jego obszar w większości pokrywa się z górzystym regionem o tej samej nazwie, rozciągającymi się w departamentach Aude i Pireneje Wschodnie.

Cellier des Demoiselles powstało w 1914 r., tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej. Nazwa jest hołdem dla młodych kobiet ze wsi, które osamotnione przez walczących mężczyzn, starały się zachować i utrzymać winnice przy życiu. Dzisiaj, historia toczy się dalej z ich wizerunkiem na butelkach: owoce i kwiaty dla jednych, charakter i intensywność dla innych, odsłaniają odrębności i elegancję tutejszego krajobrazu.

Gleby: gliniasto-wapienne.
Klimat: śródziemnomorski, z ciepłym, słonecznym i suchym latem, opadami w pozostałych porach roku oraz osuszającym, chłodnym wiatrem Tramontana.

Langwedocja