Włochy

Moscato Vino Spumante Aromatico Dolce Matteo Soria

Piemont
Białe Słodkie

Barwa: Słomkowożółty.

Bukiet: Słodki, mnóstwo kwiatów.

Smak: Słodkie, gładkie z nutą owocowo-kwiatową.

Alkohol: 7,0 %

Cukier resztkowy: 120,0 g/l

Kwasowość: -

Potencjał starzenia: 3-5 lat

Temp. podawania: 8 °C

Polecamy do: Owoców, deserów, idealne do ciast. Jako aperitiff.

Piemont – znajduje się w północno-zachodnim rogu Włoch. Jego stolicą jest mocno uprzemysłowiony Turyn, ale tereny winiarskie znajdują się w mniej zindustrializowanym wiejskim regionie Langhe DOC, daleko na południowy-wschód od miasta. Panuje tu umiarkowany kontynentalny klimat z długimi chłodnymi zimami. Lata bywają deszczowe. Jesienią w dolinach zalegają mgły. Ukształtowanie terenu jest górzyste, ze szczytami na wysokości od 150 do 600 m.n.p.m.

Wina z Piemontu mają status celebrytów, a ich najjaśniejszymi gwiazdami są czerwone odmiany nebbiolo, barbera i dolcetto oraz białe cortese i muskat.

Na region przypada ponad 15 apelacji DOCG i 45 DOC, co zapewnia im pierwsze miejsce w Italii! Kilkanaście z nich bazuje na odmianie nebbiolo – z których światową sławę maja dwie: DOCG Barolo i DOCG Barbaresco.

  • 100%

    Muscat  – najbardziej aromatyczny szczep świata. Pochodzi ze starożytnej Grecji i jest jednym z najstarszych istniejących. Muscat jest szczepem, z którego powstają wina w większości białe, słodkie i bardzo aromatyczne, o miodowo-muszkatelowym, lipowo-cytrynowym bukiecie. Mówi się nawet o tzw. typowych aromatach muskatowych, takich jak: skórka pomarańczowa, miód, rodzynki, kwiat lipy i sok winogronowy (bardzo rzadki aromat  win).

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania