Francja

AOP Alsace Muscat BIO 2022 Domaine Andre Regin

Alzacja
Białe Wytrawne

Barwa: Kolor blado żółty.

Bukiet: Zazwyczaj rozpoznawalny aromat muszkatu. Pokazuje eksplozję owoców, takich jak winogrona, oraz kwiatowe aromaty, takie jak jaśmin z nutą kwasowości.

Smak: W ustach dominuje dobra harmonia i finezja bąbli. Czuje się bardzo dobrą równowagę pomiędzy kwasowością i wytrawnością.

Alkohol: 13,0 %

Cukier resztkowy: 5,5 g/l

Kwasowość: 2,52 g/l

Potencjał starzenia: 5 lat

Temp. podawania: 5-6 °C

Polecamy do: Muscat jest wymagający jeśli chodzi o łączenie wina i jedzenia ponieważ jest jednocześnie owocowy ale i wytrawny. Można go podawać jako aperitif, z terriną rybną, marynowanym łososiem czy szparagami.

Alzacja, położona między pasmem Wogezów a doliną Renu, zwana jest najmniejszą krainą Francji. Na tym terenie leży około 15 tysięcy ha winnic.
Najlepsze wina alzackie pochodzą ze środkowej części Haut-Rhin, gdzie zbocza Wogezów chronią winnice przed wiatrami.

Alzacja
  • 100%

    Muscat  – najbardziej aromatyczny szczep świata. Pochodzi ze starożytnej Grecji i jest jednym z najstarszych istniejących. Muscat jest szczepem, z którego powstają wina w większości białe, słodkie i bardzo aromatyczne, o miodowo-muszkatelowym, lipowo-cytrynowym bukiecie. Mówi się nawet o tzw. typowych aromatach muskatowych, takich jak: skórka pomarańczowa, miód, rodzynki, kwiat lipy i sok winogronowy (bardzo rzadki aromat  win).

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania