Niemcy

Dexheimer Doktor Kerner Beerenauslese 1994 JG Nierstein

Hesja Nadreńska
Białe Słodkie

Barwa: Silny ciemnozłoty.

Bukiet: Delikatny aromat brzoskwini, moreli, mango.

Smak: Złożone, przyjemna słodycz, którą uzupełnia wspaniała gra owocowej lekkości i przyjemnej kwasowości.

Alkohol: 9,5 %

Potencjał starzenia: Długowieczne

Temp. podawania: 8-10 °C

Polecamy do: Doskonałe komponuje się z dojrzałymi i pleśniowymi serami, pasztetami, kremowymi deserami, jako towarzysz spotkań. Doskonałe wino!

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Kerner – szczep białych winogron, krzyżówka Trollinger i Riesling. Wytwarza się z niego interesujące białe wino w stylu Rieslinga, które nie najgorzej dojrzewa. Kerner uprawia się na terenie całych Niemiec.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania