Francja

Grands Vin de France Chablis A.C. 2019 JG Nierstein

Burgundia
Białe Wytrawne

Barwa: Jasny, słomkowo-żółty z zielonymi refleksami.

Bukiet: Skórki limonki, nuty mineralne.

Smak: Subtelnie owocowe z zaznaczoną kwasowością, fantastycznie mineralne, prawie słone, zawsze niezwykła przyjemność picia i nowe wrażenia.

Alkohol: 13,0 %

Cukier resztkowy: 0,4 g/l

Kwasowość: 5,5 g/l

Potencjał starzenia: kilka lat

Temp. podawania: 8-12 °C

Polecamy do: Dobrze komponuje się z daniami rybnymi, owocami morza, warzywami, białym mięsem, drobiem w towarzystwie lekkich azjatyckich przypraw, idealne dla miłośników ostryg.

Burgundii słynie z produkcji win. Winnice ciągną się wąskim pasem od Dijon na północy po Lyon na południu, obejmując obszar około 45 000 hektarów.

Rejon ten, w odróżnieniu od innych rejonów winiarskich we Francji, nie posiada wspólnej dla całego rejonu apelacji ogólnej.

  • 100%

    Chardonnay – „królewskie grono”,  którego głównym terenem upraw są Szampania i Burgundia. Zawdzięczamy mu nie tylko najszlachetniejsze szampany, ale również najznakomitsze białe burgundy. Jest to najbardziej elastyczna z białych odmian, doskonale przystosowująca się do warunków klimatycznych. Dojrzewa wcześnie i daje obfite plony. W świeżym, rześkim chardonnay najczęściej spotykamy nuty jabłka, gruszki, cytryny i limonki, brzoskwini, mandarynki. Fermentacja i dojrzewanie w dębowych beczkach bardzo zmienia to wino – staje się bogatsze i bardziej złożone. Wyczuwamy wówczas smak zwęglonego drewna, dymu, przypraw, gałki muszkatołowej, karmelu, wanilii i toffi.

 

 

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania