Włochy

Marca Trevigiana Merlot Parcel 80 I.G.T 2015 Tenuta Santome

Wenecja Euganejska
Czerwone Wytrawne

Barwa: Czerwony rubin z czarnymi refleksami, barwi szkło w kieliszku.

Bukiet: Intensywny, złożony, pikantne nuty cynamonu i pieprzu, delikatne odcienie skóry i tytoniu. Wyczuwalne czerwone owoce, dżem, wanilię, tosty i na koniec delikatnie balsamiczny.

Smak: Bogaty smak, zrównoważona kwasowość, pikantne i ciepłe. Moc tanin, ogromna głębia smaku – wino poraża kubki swoją mocą i zdecydowanym szlachetnym smakiem.

Alkohol: 14,5 %

Cukier resztkowy: 3,0 g/l

Kwasowość: 5,1 g/l

Potencjał starzenia: 20-25 lat

Temp. podawania: 18-20 °C

Polecamy do: Mięsa gotowanego, sera, mięsa grillowanego i pieczonego.

Wenecja Euganejska – prowincja Roncade.

Zbiory ręczne – wrzesień, październik.
Dojrzewa przez 6 miesięcy w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Gleby: glina (50-60%).

Wenecja Euganejska
  • 100%

    Merlot – szlachetny szczep, prawdopodobnie pochodzący z okolic Saint-Emilion i Pomerol. Współodpowiedzialny za tworzenie najpotężniejszych win świata (m.in. Chateau Pétrus z Pomerol)! W kupażu łagodzi ostre, agresywne smaki innych odmian (cabernet sauvignon, shiraz). Daje wina o przyjemnym kolorze i lekko słodkim zapachu, aksamitne dla podniebienia, o dobrej strukturze, cieliste z niewysoką kwasowością i dzięki stosunkowo cienkiej skórce winogron również z niską taniną. Najbardziej charakterystyczne aromaty to: czereśnia, jagoda, malina, śliwa, delikatne zioła. Wina z merlota świetnie współgrają zarówno z jagnięciną i wołowiną jak i z potrawami z kurczaka. Stanowią doskonały dodatek do półtłustych serów i czekolady.