Włochy

Marca Trevigiana Merlot Parcel 80 I.G.T 2015 RARYTAS !!!

Wenecja Euganejska
Czerwone Wytrawne

Barwa: Czerwony rubin z czarnymi refleksami, barwi szkło w kieliszku.
Bukiet: Intensywny, złożony, pikantne nuty cynamonu i pieprzu, delikatne odcienie skóry i tytoniu. Wyczuwalne czerwone owoce, dżem, wanilię, tosty i na koniec delikatnie balsamiczny.
Smak: Bogaty smak, zrównoważona kwasowość, pikantne i ciepłe. Moc tanin, ogromna głębia smaku – wino poraża kubki swoją mocą i zdecydowanym szlachetnym smakiem.

Alkohol: 15.5 %
Cukier resztkowy: 3.25 g/l
Kwasowość: 5,1 g/l
Potencjał starzenia: 20-25 lat
Temp. podawania: 18-20 °C
Potrzebuje powietrza!!!

Polecamy do:

Mięsa gotowanego, sera, mięsa grillowanego i pieczonego.

Tenuta Santome to odrestaurowany w rustykalnym stylu XIX-w. dworek, z nowoczesną piwnicą, leżący wzdłuż rzeki Piava, pomiędzy dwoma ważnymi historycznie i kulturalnie miastami – Treviso i Wenecją, w samym sercu krainy Prosecco i Raboso.

Posiadłość rozciąga się na ponad 65 hektarach winnic i jest jedyną na świecie, całkowicie zasilaną energią słoneczną.

Znak towarowy, jest niemal pieczęcią gwarancji i kluczowym elementem etykiety. Przedstawia św. Tomasza, po dociekliwym apostole, „który chciał uwierzyć”. Ten Święty, palcami ułożonymi pod kątem prostym, który wydaje się, że chce być narzędziem do pomiaru absolutnie wszystkiego, doskonale uosabia ducha współczesnych właścicieli – doceniających innowacje i kreatywność oraz jakość północno-wschodnich Włoch.

Gleby: glina (50-60%) i wapienie.
Klimat: śródziemnomorski, moderowany wpływem Alp; podobny do tego w Chablis.
Dojrzewa w dębowych beczkach(BARRIQUE) 18 miesięcy.

Wenecja Euganejska
  • 100%

    Merlot – szlachetny szczep, prawdopodobnie pochodzący z okolic Saint-Emilion i Pomerol. Współodpowiedzialny za tworzenie najpotężniejszych win świata (m.in. Chateau Pétrus z Pomerol)! W kupażu łagodzi ostre, agresywne smaki innych odmian (cabernet sauvignon, shiraz). Daje wina o przyjemnym kolorze i lekko słodkim zapachu, aksamitne dla podniebienia, o dobrej strukturze, cieliste z niewysoką kwasowością i dzięki stosunkowo cienkiej skórce winogron również z niską taniną. Najbardziej charakterystyczne aromaty to: czereśnia, jagoda, malina, śliwa, delikatne zioła. Wina z merlota świetnie współgrają zarówno z jagnięciną i wołowiną jak i z potrawami z kurczaka. Stanowią doskonały dodatek do półtłustych serów i czekolady.