Niemcy

Oppenheimer Sackträger Gelber Muskateller feinherb 2020 JG Nierstein

Hesja Nadreńska
Białe Półwytrawne

Barwa: Jasny, złotożółty.
Bukiet: Soczysty aromat mango, galaretki z pigwy, herbaty, cytrusowych owoców kandyzowanych, gałki muszkatołowej.
Smak: Bardzo eleganckie, delikatne na podniebieniu, niewiarygodne bogactwo owoców, subtelna kwasowość połączona z łagodną pikantnością cukru resztkowego o długim zakończeniu z dyskretną nutą mineralną.

Alkohol: 13.0 %
Cukier resztkowy: 18.6 g/l
Kwasowość: 5.0 g/l
Potencjał starzenia: młode
Temp. podawania: 8-10 °C

Polecamy do:

Doskonale pasuje do dań kuchni azjatyckiej i indyjskiej, serów.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Gelber Muscateller – French Muscat à petits grains blancs , to bardzo stare i wysokiej jakości białe wino, które jest szeroko rozpowszechnione na całym świecie – odmiana winogron o intensywnym, złożonym bukiecie muszkatowym .

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania