Niemcy

Ortebnerger Fürsteneck Cabernet Mitos Rotwein 2018 Heimat Liebe

Hesja Nadreńska
Czerwone Półsłodkie

Barwa: Ciemno wiśniowy.

Bukiet: Przypomina aromaty czarnego bzu, marmoladę z jeżyn, wiśnie.

Smak: Lekkie, o bardzo uwydatnionej owocowości z dobitną słodyczą, delikatnie podłożone kwasy i mineralika, bardzo długie w posmaku.

Alkohol: 12,0 %

Cukier resztkowy: 44,7 g/l

Kwasowość: 4,5 g/l

Potencjał starzenia: młode

Temp. podawania: 12-15 °C

Polecamy do: Idealne do potraw z dziczyzny z borówkami, pieczonego camemberta, pasztetu z wątróbki gęsiej lub serów z niebieską pleśnią.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Cabernet Mitos – Blaufränkisch x Cabernet Sauvignon. Uwieńczone sukcesem nowo wyhodowane grono, bardzo niskie plony.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania