Francja

Pineau Des Charentes white APC Raymond Bossis Zachodnie wybrzeże Francji – Poitou Charantes.

Pineau de Charentes
Białe Słodkie

Barwa: słomkowy z każdym rokiem nabiera pomarańczowego połysku; pięknie lśni w kieliszku.
Bukiet: kwiaty, szlachetnych winogron i najlepszego starego koniaku.
Smak: świeżych winogron i brzoskwiń.

Alkohol: 17 %
Cukier resztkowy: 136 g/l
Potencjał starzenia: wiele lat
Temp. podawania: 8-12 °C

Polecamy do: idealny jako aperitif lub kompan dla większości deserów, takich jak tarta lub sałatka owocowa. Wyśmienite z Foie gras, małżami i serem Roquefort.

Pineau de Charentes – napój alkoholowy, otrzymywany z soku winogronowego, mieszanego w odpowiedniej proporcji z koniakiem i następnie leżakowany przez min. 14 m-cy (różowy) lub 18 m-cy (biały), w tym leżakowany w beczkach dębowych min. 8 m-cy. Mieszanie koniaku z niesfermentowanym sokiem winogronowym ma na celu niedopuszczenie do fermentacji tego soku i zachowanie jak największej ilości witamin, cukrów i innych cennych składników naturalnych

Pineau des Charentes jest z tego powodu słodsze niż typowe wino, zawiera przeważnie 17% alkoholu i występuje w dwóch odmianach: białej i różowej (często mylnie nazywane czerwonym Pineau).

Leżakuje min. 2 lata w beczkach z drewna dębowego Limousin. Specjalna komisja przyznaje pieczęć (na kapslu) oznaczającą, że Pineau odpowiada w smaku i jakości przepisowym wymaganiom.

Gleby: zróżnicowane, z przewagą gliny i wapienia, a także piasku w obszarach przybrzeżnych, takich jak Ile de Ré i Ile d’Oléron.
Klimat: morski; słoneczny. Dzięki bliskości Atlantyku zimy są łagodne i wilgotne, a lata nie są nadmiernie gorące. Chmury pomagają utrzymać wilgotność morskiej bryzy, dając czas na dojrzewanie winogronx.

Pineau de Charentes

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania