Niemcy

Rheinhessen Morio-Muskat Qualitätswein 2019 Römerhof – Fritz Zimmer

Hesja Nadreńska
Białe Półsłodkie

Barwa: Żółty, połyskujący.

Bukiet: Bukiet gałki muszkatołowej z intensywną nutą kwiatową.

Smak: Świeży – owocowy z dużą ilością treści, słodyczy i delikatnym aromatem owoców połączonych z łagodnym kwasem.

Alkohol: 9,5 %

Cukier resztkowy: 30,0 g/l

Kwasowość: 5,8 g/l

Potencjał starzenia: 5-8 lat

Temp. podawania: 10-12 °C

Polecamy do: Dobrze komponuje się z dojrzałym serem, ciastem, owocami i deserami.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    MORIO MUSKAT – wyhodowany przez winiarza Petera Morio w 1928 z krzyżówki silva ner x Muskat Blanc pet petis grains w palatynacie. Mioro Muskat jest bardzo aromatyczna odmiana zbliżona aromatami do rodziny Muskat.

    Uprawy morio Muskat największa popularnością cieszą się w Niemczech. Spotkac go można także w Afryce Południowej i Kanadzie. Szczep ten był winem odmianowym ale wymaga idealnych lokalizacji w winnicach. Także pora zbiorów przeprowadzona musi być w odpowiednim momencie, w którym jego naturalne niski poziom cukru i średnia do wysokiej kwasowości nie są zbilansowane.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania