Niemcy

Siegerrebe Kabinett Bornheimer Hähnchen 2020 Maria Gerhardt

Hesja Nadreńska
Białe Słodkie

Barwa: Złoty jednolity.

Bukiet: Owoce tropikalne, kwiat bzu, jaśmin. Bardzo aromatyczne.

Smak: Łagodne wino z delikatną owocowością.

Alkohol: 8,5 %

Cukier resztkowy: 61,6 g/l

Kwasowość: 4,9 g/l

Potencjał starzenia: młode

Temp. podawania: 8-10 °C

Polecamy do: Deserów, pikantnych egzotycznych potraw a także do serów pleśniowych.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Siegerrebe – biała odmiana winogron, krzyżówka Madeleine Angevine i Gewürztraminer, uprawiana w ograniczonym zakresie w Niemczech w regionach Rheinhessen i Rheinpfalz. Daje wina o stosunkowo wysokiej zawartości alkoholu, niskiej kwasowości i silnym aromacie.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania