Niemcy

St. Laurent Niersteiner Kirchplatte Schatzkammer 2019

Hesja Nadreńska
Czerwone Słodkie

Barwa: Intensywny, połyskujący, wiśniowo-czerwony.
Bukiet: Bogaty aromat czerwonych i czarnych jagód, opleciony ziołowymi nutami.
Smak: Soczyście owocowe, na podniebieniu niezwykła harmonia cukru resztkowego i kwasowości, finezyjne, subtelnie podkreślona kwasowość na zakończenie. Aksamitne, delikatne wino o harmonijnym smaku.

Alkohol: 8.5 %
Cukier resztkowy: 75.9 g/l
Kwasowość: 4.8 g/l
Potencjał starzenia: kilka lat
Temp. podawania: 16-18 °C

Polecamy do:

Doskonale pasuje do pieczonych i duszonych dań mięsnych, pikantnych past oraz ciemnego drobiu.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), winnica Sackträger. Położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”.

Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Saint Laurent – Pochodzi z Francji i jest najpewniej krzyżówką pinot noir z jakimś bliżej nieokreślonym szczepem. Wina, które zeń powstają nieco przypominają charakter pinota właśnie, choć St. Laurent kolor zwykle ma intensywniejszy.

    Daje wina o intensywnie purpurowym kolorze, pachnące wiśniami i smakujące wiśniami, może trochę jeżynami, z odrobiną ziół i dymu. Można je poddać obróbce starzenia w beczce, bo przynosi to dobry efekt.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania