Niemcy

Spätburgunder Rosé Auslese St. Johanner Geyersberg 2018 Maria Gerhardt

Hesja Nadreńska
Różowe Słodkie

Barwa: Malinowy róż.
Bukiet: Kwiatowe aromaty z owocową nutą.
Smak: Elegancka, wyjątkowa słodycz, na podniebieniu idealna harmonia słodyczy i kwasowości, lekkich nut miodu i niezwykłej świeżości.

Alkohol: 8,5 %
Cukier resztkowy: 142,0 g/l
Kwasowość: 6,0 g/l
Potencjał starzenia: kilka lat
Temp. podawania: 11-12 °C

Polecamy do:

Absolutny rarytas!
Pozwól swoim klientom spróbować tego wina, to jest wyjątkowe doznanie smakowe. Samo w sobie jest deserem, pasuje do dojrzałych serów, czekolady, orzechów, owoców.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    SPÄTBURGUNDER – (pinot noir) jedna z najtrudniejszych odmian do uprawy i wiwifikacji, ale za to  gdy cały proces przebiega optymalnie – może dać  największe , cudowne wina. Proces dojrzewania ma znaczący wpływ na wino, które w miarę upływu czasu zmienia  charakterystyczne dla siebie aromaty: początkowo owocowe akcenty (wiśnia, śliwka, malina, truskawka) rozwijają się w niezwykle słodki , wonny kwiatowy bukiet. Z czasem mogą dojśc akcenty czekolady, ziemi, dymu i trufli.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania