Niemcy

Dienheimer Falkenberg Allegrillo Negro QW 2021

Hesja Nadreńska
Czerwone Słodkie

Barwa: Ciemny, wiśniowo czerwony.

Bukiet: Elegancki bukiet jałowca, jeżyn i musu jagodowego.

Smak: Silna struktura, treściwa obfitość owoców, na podniebieniu z wyraźną słodyczą.

Alkohol: 10,5 %

Cukier resztkowy: 48,2 g/l

Kwasowość: 8,1 g/l

Potencjał starzenia: kilka lat

Temp. podawania: 12-15 °C

Polecamy do: Cudownie słodkie Allegrilo które pasuje do deserów ale także terrin i chleba orzechowego z figami i cabernetem.

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 100%

    Alegrillo Negro – to skrzyżowanie Cabernet Sauvignon x Saint Laurent. Wyłącznym właścicielem tej odmiany jest Jakob Gerhardt Nierstein.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania