Niemcy

Schwabenheimer Kaiserpfaz Regent Auslese RARYTAS!!! 2023 Maria Gerhardt

Hesja Nadreńska
Czerwone Słodkie

Barwa: Ciemno rubinowy, fioletowe refleksy – bardzo intensywny kolor, wręcz jak atrament.

Bukiet: Wyjątkowa owocowość, potęga aromatów, gorzka czekolada, liście czarnej porzeczki, wanilia i fiołki.

Smak: Wyjątkowy, pełny, niepowtarzalny, wyjątkowy, pełny. Owocowość, mineralność, harmonia. WINO NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI !!!

Alkohol: 8,0 %

Cukier resztkowy: 93,5 g/l

Kwasowość: 5,1 g/l

Potencjał starzenia: 20-35 lat

Temp. podawania: 10-12 °C

Polecamy do: Jako aperitif, ale także do delektowania się w dobrym towarzystwie. NIESAMOWITE WINO!!!

Rheinhessen (Hesja Nadreńska), położona na południe od Mainz, w regionie od północy i wschodu ograniczona potężnym zakolem Renu, stanowi największy niemiecki region winiarski (26 tys. ha), określany mianem „Ogrodu Boga”. Już Rzymianie uprawiali winorośl na terenach położonych wzdłuż lewego brzegu Renu a najstarszy dokument historyczny dotyczy właśnie winnicy położonej w Hesji Nadreńskiej (Niersteiner Glöck).

Najczęściej uprawianymi tu gronami, tak jak w całych Niemczech są riesling i muller-thurgau. Popularnością cieszy się także tradycyjna odmiana Hesji Nadreńskiej – silvaner. W ostatnich dziesięcioleciach podwoiła się jednak powierzchnia upraw gron czerwonych, głównie za sprawą dornfeldera. Jedna trzecia winnic Hesji jest już w kolorze czerwonymi.

Gleby: lessowe, wapienne i piaszczyste, czasem kamieniste.
Klimat: kontynentalny, z łagodzącym wpływem Renu a także otaczających wzgórz i lasów.

Hesja Nadreńska
  • 33%

    Chambourcin – niezwykła rzadkość i winiarska ciekawostka! Hybrydowa, odporna na choroby odmiana Chambourcin z jedynej parceli w regionie, posadzonej aż w 1970 roku, która jest być może najstarsza w Australii. Wino wielce aromatyczne, jego owocowość nieznacznie poskramia 10 miesięcy leżakowania w beczce. Bukiet czerwonych i leśnych owoców. W ustach przyjemnie żywe, średniej budowy. Taniny miękkie i jedwabiste.

  • 33%

    Muller-Thurgau – Krzewy Müller-Thurgau można znaleźć prawie we wszystkich niemieckich regionach winiarskich. Jest drugą co do wielkości nasadzeń winoroślą w Niemczech obejmując ok 14 tys. ha (14 % ogółu upraw). Nie ma szczególnych wymagań pod względem położenia i daje pewne plony. Odmiana dojrzewa wcześnie i daje wina łatwe w piciu, czasem kwiatowe o delikatnie owocowym aromacie muszkatołowym. Kwasowość jest umiarkowana, w przypadku win pochodzących z północy jest nieco wyraźniej podkreślona. Nie zbyt dużego potencjału leżakowania i najlepiej smakuje jako orzeźwiające w ino w pierwszych latach po zbiorach. Czasami możemy znaleźć wina produkowane techniką „sur lie”, które aż do momentu butelkowania dojrzewały na drobnym osadzie drożdżowym

  • 33%

    Silvaner – pochodzi z Austrii jako krzyżówka ostterreichisch Weiss i traminera. Jest jedna z najstarszych dziś uprawianych winogron (pierwsze zapisy pochodzą z 10 IV 1659 r.) Silvaner produkuje głównie wina wytrawne, kwasowe z wyraźną nutą mineralna i ziemistością oraz subtelnymi aromatami dymu wędzarnianego. Często porównywany jest z rieslingiem. Dziś silvaner jest uprawiany na ok. 5% obszarów Winogradow w Niemczech – głównie w Nadrenii, Frankonii, Hesji i palatynacie. Szczep ten jest bardzo  wymagający. W zależności od lokalizacji i procesu starzenia, silva ner tworzy wszechstronnie wina – od nieskomplikowanych, letnich i codziennych do eleganckich i wspaniałych win na specjalne okazje. Silvaner doskonale odzwierciedla terror, łącząc ziemiste aromaty z delikatnymi nutami owocowymi i przyjemną  kwasowością.

Wybierz wina zbliżone
do Twojego wyszukiwania